Sonbahar Mevsiminde Hamile Olmanın İyi Yönleri Nelerdir ?

Anne adayı olmak, sabırsızlıkla aileye yeni katılacak minik üyeyi beklemek her zaman çok güzeldir. Ancak özellikle sonbaharda hamile olmanın bazı avantajları vardır. Merak ediyorsanız yazıma bir göz atmanızda fayda var.

Sonbahar Mevsiminde Havalar Nasıl Olur ?  

Özellikle son ayları yaza denk gelen hamileler, aşırı sıcak son derece rahatsız edici olur. Hareket etmek, gündelik işleri yapmak bir yana dursun, sıcak saatlerde dışarı çıkmak bile imkansızdır. Bu yüzden sonbahar aylarında hamileliğinin son haftalarını yaşayanlar hava açısından daha şanslıdır.

Yaz aylarında çok sıcak olduğu için kış aylarında ise soğuk ve elverişsiz hava nedeniyle pek çok doktorun hamilelikte önerdiği yürüyüş yapmak zor olabilir. Bu nedenle sonbahar ve ilkbahar aylarında hamile olmak daha şanslıdır. Hava şartlarından daha az etkilenerek rahatça yürüyüşünüzü yapabilirsiniz.


Sonbahar Mevsiminde Hamileler Nasıl Beslenmeli ?

Sonbahar mevsiminde hamileler zengin sebze çeşidi bulabilirsiniz. Son derece faydalı sebzeler olan ve bu mevsimde bulabileceğiniz brokoli, pırasa, ıspanak, lahanayı rahatlıkla tüketebilirsiniz. Bu sebzelerin içinde bulunan demir direnci attırır. Ayrıca lifli yapıları hamilelikte en çok şikayet edilen konulardan biri olan kabızlığı önler.

Balık sezonu sonbahar mevsiminde açılıyor. Avlanma yasağının bitmesiyle birlikte balık çeşitliliği artar ve siz de bol bol balık tüketebilirsiniz. Böylece yaza göre daha fazla balık seçeneğiniz olur. Yapılan bazı araştırmalarda hamileliğinde düzenli balık tüketmiş olan kadınların çocuklarında motor ve bilişsel becerilerin daha iyi olduğu belirlenmiştir. Bu yüzden uzmanların görüşü hamilelik döneminde balık tüketiminde civa oranı yüksek olabilecek balıklarda sınırlama vardır. Bu balıkların tüketilmemesi gerekir.

 CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.