HAMİLELERE ALTIN TÜYOLAR

Hamilelik döneminin yaza denk gelmesi bazı önlemleri almayı da gerekli kılıyor. Sizler için hamileliğe özel hazırladığım yaza özel tüyolara göz atmanızı tavsiye ederim. 🤰

Sıcak ve nemli yaz günlerinde pamuklu ve açık renk kıyafetler tercih edin. Güneş ışınlarının dik geldiği öğle saatlerinde çok dışarı çıkmayın ve gerekirse şapka kullanın.

Beslenme konusunda gebelik boyunca dikkat edilmesi gerektiği gibi bol protein (et-süt-yumurta) bol sebze ve su şeklinde olmalıdır. Su miktarı çok önemlidir, günde 8-10 bardak su içilmeli, gece çok geç saatte yemek yenilmemelidir.

Genel olarak ödem giderici bitki çayları kullanılabilir. Dinlenirken bacaklar kaldırılmalı ve bol sıvı almaya dikkat edilmelidir.


 

Uzun süren seyahatlerden kaçınmak gerekir. Özellikle 34. gebelik haftasından sonra bu durum daha da önem kazanmaktadır.

 

Tatile giderken, yolculuğa çıkmadan magnezyum, ilaçları, güneş kremi, vücut nemlendiricileri mutlaka alınmalıdır.

 

Anne adayları denize havuza girebilir. Yüzmek çok uygun bir egzersiz olur. Sabah 10-15 dakika, akşamüstü 10-15 dakika yüzülebilir. Havuzun hijyenine dikkat edilmelidir. Tercihen denize girilmelidir.

 

Yanınızda mutlaka su taşıyın. En önemli ve unutulmaması gereken kural; yeterli sıvı almaktır.

 

Tuz alımını azaltın. Ancak tümüyle tuzu kesmeyin çünkü tuz hayati bir mineral olan iyot da içerir. Bu da bebeğiniz için çok önemlidir.

 

Hamilelikte doğru ayakkabı çok önemlidir. Bu nedenle doktorunuzun da önerileriyle ortopedik olan sandaletleri tercih edebilirsiniz.

 CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.