OĞLUMDA HANGİ ÜRÜNLERİ NEDEN KULLANIYORUM ?

Her anne çocuklarında hangi ürünü kullanacağını başlarda pek bilemez. Hangi ürünü bebeği sever hangisini sevmez, hangisine uyum sağlar hangisine sağlamaz bunları anca deneye deneye öğrenir. Bende yeni bebek sahibi olan annelere ve bebeği büyümesine rağmen çocuğuna uyan ürünleri bulamayan annelere bir kaç ürün tavsiyesinde bulunmak istedim.

Kolik sahibi bir bebeğe sahip olmadım ama bu biberon özellikle kolik sancısı çeken bebekler için birebir. Bebeğinizin gaz sancıları bittiğinde hava akış kanalı ( yeşil sap ) çıkarılarak sızdırma ve akma yaşanmadan kolayca kullanılmaya devam edilen Dr. Brown’s Options PP biberonlar bu özelliği ile fark yaratıyor. Bu biberonu seçme amacım oğlum içerken genize kaçma olayının olmaması ve güvenle yatarak verebiliyor olmam. Hangi biberonu kullansam ucuzundan pahalısına hepsi dümdüz yatmasa bile genize kaçıyordu ve öksüre öksüre bi hal oluyordu. Ama bu biberonla asla bu sorunu çekmedim. Oğlum 1 yaşında hala süt verirken bu biberonu yeşil sapıyla birlikte kullanıyorum.

Hem yenidoğan ve kolik sancısı çeken bir bebeğiniz varsa başka biberon arayışına girmeden gönül rahatlığı ile kullanın derim. BPA içermeyen, patentli bir biberon ve besindeki C, A ve E vitaminleri koruyor. O yüzden aklınızda ufacık bir endişe olmasın.

 


Bebedor’un kulplu kapaklı sihirli bardağı, seyahatlar için ideal. Sızdırmaya karşı dayanıklı ve bebeklerin ek gıda dönemiyle birlikte biberondan bardak kullanımına geçişlerde kolaylık sağlıyor. Çınar bardağı kolayca tutup kavrayabiliyor. Her açıdan kolayca içmesine yardımcı bir bardak.

 

KeçoKido içerdiği yüksek oranda keçiboynuzu özü ve tahin sayesinde keçiboynuzu ve susamın tüm yararlarını bu üründe yansıtılmış. Şeker ilavesiz, katkı maddesiz, yüzde yüz doğal KeçoKido’yu ebebekler’de bulabilirsiniz. Bir de ebebekte keçiboynuzu özünü de kullanabilirsiniz. Her sabah yeni ek gıdaya geçen bebeklere 1 çay kaşığı 8. aydan itibaren de 1 tatlı kaşığı verebilirsiniz. Boğazları şiştiğinde ben her sabah verirdim keçiboynuzu özünü ve faydasını görüyordum. Ama yaktığı için su vermeyi lütfen ihmal etmeyin.

Ek gıdaya geçtikten sonra püreler, çorbalar veriliyor. 7. aydan itibaren pütürlü yiyeceklere geçiliyor ve çiğneme alışkanlığı öğretmeye çalışıyoruz. Çorbalara bu kızarmış vitaminli ekmeklerden koyarak çiğneme alışkanlığı kazandırmak çok kolay. Çorbada yumuşacık oluyor ve boğaza takılma gibi sorunlar yaratmıyor.

 

Çınar’ın mama kabını, kaşığını, biberonunu,emzik ve bardaklarını kolaylıkla temizliyor. İçeriğinde boya ve kimyasal maddeler yer almaz. Doğal ve bitkisel ham maddeler içerdiğinden güvenle tercih ediyorum. Ayrıca plastik olan oyuncakları sürekli yerde gezdiğinden hijyen açısından temizlemem gerekiyor. Oyuncaklarını da temizlemek için kullanabildiğim bir ürün. Kolay durulanıyor ve kalıntı bırakmıyor.CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.