Burun tıkanıklığı dendiğinde aklıma Çınarın yaşadığı sıkıntılar geliyor. Ne yazık ki çocuk doktorumuzun 2. ay kontrolünde boğazındaki kızarıklığı bizim söylememizle fark ettiği ama bir şey olmaz dediği o kızarıklık ne yazık ki başımıza dert oldu. Maalesef çınarım ateş kaldırdı ve o geceyi acilde sabahlayarak geçirdik. Sonra da ertesi gün o ufacık denilen kızarıklığın bronşite çevirdiğini öğrendik. Bizim bağışıklık sistemimizden onların ki daha güçsüz olduğundan ufak bir kızarıklık bizde grip yaparken bebeklerde bronşite hatta zatüreye bile sebep olduğunu gittiğimiz başka bir doktordan öğrendik. Kendi doktorumuzun bunu bilememesi çok acı.
   1 hafta boyunca Çınarın burnu hep tıkalıydı ve nefes almakta oldukça güçlük çekti. Ememiyor ve uyuyamıyordu. Oğlumun o halini gördükçe bir anne olarak içim parçalanıyordu. Baktım serum fizyolojik damlalarla olacak gibi değil, en sonunda eczaneden buhar makinesi almaya karar verdim.
  Çınarı banyo yaptırdıktan sonra buhar makinesini uyguladım. 10 dakika aralıksız buhar makinesinin ardından burun aspiratörü ile burun içindeki salgıları oldukça güçlü bir şekilde çektim. Bunun için ” Chicco Physioclean pratik burun aspiratörünü ” kullandım. Dakikalar sonra bütün çabalarım şükür sonuç vermişti. O gece ikimizde çok rahat bir uyku geçirdik. Buhar uygulamasını 1 hafta boyunca sabah öğle akşam uygulamaya devam ettim. Gece yatmadan önce de burun tıkanıklığı varsa buhar makinesi ve aspiratörü tekrarladım.
   Şu anda nefes alma durumumuz iyi. Normal serum fizyolojik damlalara geçtik. Buhar makinesi bu hastalık sürecinde benim elim ayağım oldu. Hastalık olsun olmasın serum fizyolojik damlalarla açılamayan bir burun, buhar makinesinin ardından güzel bir şekilde sonuç veriyor. Kullandığım buhar makinesini özellikle benim yaşadıklarımı yaşayan annelerime tavsiye ediyorum. Buhar makinesinin faydası var zararı yok. Ben memnun kaldım inşallah sizde kalırsınız.

< OMRON NEBULİZATÖR >CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.