BU AY BİTMEDEN YAPILMASI GEREKENLER 

📚 OKUYUN !

KURABİYE’NİN ORMAN MACERASI  

  • İş Bankası Kültür Yayınları’ndan çıkan kitabı Debi Gliori yazmış, Sevgi Atlıhan çevirmiş. Ulu ağacın altındaki tavşan yuvasında kalabalık bir tavşan ailesi yaşardı. Ailenin en küçük üyesi Kurabiye’ydi. Kurabiye minicikti, ama koktuğu şeylerin listesi çok büyüktü. Bir akşam tuhaf bir ses duyunca ormana kaçan Kurabiye, kısa sürede korktuğu şeylerin hayalindeki gibi olmadığı keşfedecekti. Çok geniş bir hayal gücü olan minik bir tavşanın öyküsü…

YAVRU AHTAPOT OLMAK ÇOK ZOR 

  • Sara Şahinkanat tarafından kaleme alınan Ferüdun Oral’ın resimlerini çizdiği hikaye kitabında Yavru ahtapot Nino’nun yaşadıkları anlatılıyor. Nino, ahtapot olmaktan hiç memnun değil. Her sabah sekiz kollu kazağını giymek, sekiz eldiven takmak ve sekiz kolunun sebep olduğu karmaşayla uğraşmak onun canını çok sıkıyor. Annesi, bu durumun geçici olduğunu, büyüdükçe ahtapot olmayı çok seveceğini söylüyor ama söyledikleri Nino’yu rahatlatmaya yetmiyor.

🎬  İZLEYİN !


LEE ALEX – MAGİC DREAMS

  • Ünlü İngiliz Sihirbaz Lee Alex inanılmaz illüzyon efektlerini müzik, dans ve tiyatronun içiçe geçtiği kendine has stili ile sahnede sergiliyor. Bugüne kadar, 4 kıtada 25 ülkede 500.000 kişinin izlediği gösterilerinde uçan insanları, havada kaybolan dansçıları, duvarda eriyen, ışınlanan rengarenk karakterleri görmek mümkün.

KARE TAKIMI DODOKİ’YE KARŞI 

  • TRT Çocuk kanalının sevilen çizgi filmi Kare Takımı Kahramanları, Kuti, Aypa, Rupi, Enda çizgi filmden sahneye çıkıyor. Pengi’nin hep yaptığı sakarlıklara bir yenisi daha ekleniyor. Artık tüm çocuklar internet ile tüm bilgisayarlara, tabletlere erişebilen bir bilgisayar oyunu ve oyunun kahramanı Dodoki’nin etkisi altındadır. Bu bilgisayar oyunu hızla tüm çocukların davranışlarını değiştirir. Dodoki oynandıkça daha çok güçlenmektedir.

🚘  GİDİN !

İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ 

  • Göztepe’de yer alan İstanbul Oyuncak Müzesi 23 Nisan 2005 yılında şair/yazar Sunay Akın tarafından kurulmuş, 1700’lü yıllardan günümüze oyuncak tarihinin en gözde örneklerinin sergilendiği müze tarihi bir köşkte konumlanmıştır. Sunay Akı’nın 20 yılda 40’ı aşkın ülkedeki koleksiyonerlerden, antikacılardan ve açık arttırmalardan satın aldığı oyuncaklarla kurulan İstanbul Oyuncak Müzesi dünya tarihini daha eğlenceli, daha akılda kalıcı bir öğrenme yöntemi ile ziyaretçilere sünüyor.
 UÇURTMA MÜZESİ 
  • 1986 yılından itibaren Mehmet Naci Aköz tarafından toplanan ve 6. kıta, 33 ülkeden toplam 2500’den fazla ürünlük ( Uçurtma, yayınlar, malzemeler ve çeşitli objelerden oluşan ) koleksiyonuyla, ülkemizin ilk ve tek, dünyanın ise 18 uçurtma müzesinden biri olan Üsküdar Belediyesi Mehmet Naci Aköz uçurtma müzesini ziyaret edebilirsiniz. Girişlerin ücretsiz olduğu uçurtma müzesinde, isteyen gruplara 1 saat 15 dakikalık program da gerçekleştiriliyor.

 CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.