📕 Ahmet Ümit’in Everest Yayınlarından çıkan “Masal Masal İçinde “ isimli kitabını okuyun. Polisiye roman kurgusuyla; soluksuz takip edilen, hepsi birbirine bağlanan beş masal yer alıyor. Sadece çocukların değil büyüklerin de ilgisini çeken kitap 160 sayfadan oluşuyor. Çocuklarınızla birlikte keyifle okuyabilirsiniz.

 

Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan Feridun Oral’ın yazdığı ” Farklı Ama Aynı “ kitabının konusu şu şekilde; Bir gün, çobanın sürüsündeki keçilerden biri doğurur, Bu sevimli yavrunun sürüdeki diğer yavrulardan farklı olduğunu hemen anlar çoban. Yavrunun ön bacakları tutmuyordur ! Dağlarda, bayırlarda bu yavru keçi ne yapacaktır ? Nasıl koşup oynayacaktır ? Resimleri ve anlatımıyla son derece etkiliyici bir kitaptır. Çocuklarınızla bir solukta okumanız garantidir.

 

📙 SEV yayıncılık tarafından yayımlanan ” Bisiklet Ustası ” uzak bir diyarda bisiklete binmeyi öğrenmek isteyen bir çocuğun hayaliyle başlıyor. Hayaller hayalleri besliyor ve çocuklar çabalayarak hayallerine kavuşuyor. Yazar Özge Bahar Sunar’ın bir solukta okunan bu masalsı öyküsüne, Polonyalı çizer Aleksandra Fabia-Tugal’ın çizimleri eşlik ediyor.

 

📽 Yönetmenliğini Paul King’in yaptığı Sally Hawkins, Hugh Grant gibi isimlerin rol aldığı      ” Ayı Paddington 2 “ filminin konusu şu şekilde; Artık Brown ailesi ile yaşamakta olan Paddington yerel halkın da sevilen ve popüler bir üyesi olmuştur. Teyzesi Lucy’nin 100. doğum günüiçin mükemmel hediyeyi almak adına bir dizi garip iş bulup çalışmaktadır. Nihayet hediyeyi almayı başarır, ancak hediye bir anda çalınır.

 


📽 Yönetmenliğini Richard Claus ve Karsten Kiilerich’in yaptığı ” Küçük Vampir “ filmi, Angela Sommer-Bodenburg’un çok satan roman serisinden uyarlanmış. 13 yaşındaki vampir Rudolph’un bağlı olduğu vampir birliği, avcılar tarafından tehdit edilmektedir. Endişeli Rudoplh, bir gün kendisiyle aynı yaşta olan ‘ fani ‘ Tony ile tanışır. Tony başta vampirler olmak üzere tarihi şatolar, mezarlıklar gibi fantastik unsurlara hayran bir çocuktur ! Tony’nin yardımıyla Rudolph ailesini avcılardan korur ve ikili arkadaş olurlar.

 

📍 Dünyanın en büyük santraç koleksiyonu’na sahip, işadamı Akın Gökyay’ın 40 yıldır biriktirdiği 540 özel satranç takımı, Ankara’daki Santraç Müzesi’nde sergileniyor. Ankara’da Hamamönü’nde müzeler bölgesinde geleneksel ” Ankara Evi ” mimarisinde inşa edilen müze 7’den 70′ e herkese santraç sevgisini aşılıyor. Pazartesi günleri hariç her gün ziyaret etmek mümkün.CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.